0
Estonian - etLatvianLithuanian

Jūsų krepšelis yra tuščias

MAZAL lėlės

Mazal lėlės atkeliavo iš Prancūzijos. Jos buvo sukurtos specialiai mokslo ir švietimo įstaigoms bei tėveliams, besirūpinantiems lytiniu švietimu. Pasak, psichologės Karolinos Bajoriūnienės „lytiškumo ugdymas ir lyties atskyrimas – berniukas ar mergaitė – turi prasidėti nuo  gimimo. Mes pasąmoningai tai diegiame savo vaikams dar kūdikystėje – perkame rausvus drabužius ir lėles dukrelėms, o žydrus drabužius ir mašinytes sūnums. Rimtesnis švietimas turėtų prasidėti nuo 1,5 metų, nes būtent tuo metu pradeda formuotis suvokimas apie tualeto reikalus. Lyties tapatumas labiau skleidžiasi vaikui artėjant prie 3 metų. Jis pradeda domėtis, kodėl vaikai turi skirtingus lyties organus, atsiranda klausimas – iš kur aš atsiradau? Darželis ir pradinė mokykla, tai dar vienas etapas, kada vakas pradeda stebėti lytiškumo niuansus. Tuomet reikalingas specialus, ramus pokalbis su specialistu, mažesnėse grupelėse“. Taigi, Mazal lėlės yra puiki priemonė, padedanti per žaidimą mokyti vaikus apie lytiškumą.

Mazal lėlės skirtos naudoti mokant taip pat apie skirtingą etninę kilmę ir rasę. Kai kurių lėlių veidukus puošia strazdanėlės. Lėlės turi sirtngoms oro sąlygoms skirtus rūbelius. Taip mokomasi atskirti oro sąlygas, metų laikus. Mazal lėlės sukurtos kūdikiams ir vaikams, švelnios liesti!

Mazal lėlės būna skirtingų lyčių, nuo 20 iki 60 cm dydžio, su plaukais ar be plaukų, medžiaginiais, minkštais pilvukais arba ne. Lėles galima skalbti. Jos kvepia vanile.

Mazal lėlės atitinka griežtus ES saugumo ir kokybės reikalavimus. Gamyboje nėra naudojami ftalatai, kadmis ir kiti toksinai.

Ši kategorija šiuo metu yra tuščia.